if_photoif_put_inmenu
магазин "КЕРАМІКА"
Зателефонуйте нам!
+38 (095) +38 (095) 181-88-45 Показати
+38 (097) +38 (097) 386-09-84 Показати

Види керамічної плитки

23 березня 2015

1) Пресована і екструдована плитка

Екструдована керамічна плитка - це плитка, яка виробляється з м'якої тістоподібної маси і проходячи через екструдер, приймає потрібну форму.

Пресована керамічна плитка - це плитка, яка виготовляється з порошкоподібної суміші і пресується під високим тиском. Специфічні тони натуральної глини досягаються за допомогою випалення - комбінування температур. Колір змінюється в залежності від вихідної сировини - від жовтого до темно-червоного з безліччю проміжних тонів.

2) Глазурована і неглазурована плитка Кераміку, покриту шаром кольорового скла, називають глазурованою (емальованої). Покриває шар дуже важливий для естетичного сприйняття, він створює блиск, колір, декоративний малюнок, а також такі достоїнства, як твердість і непроникність. Всі ці естетичні та технічні якості залежать від типу емалі і можуть варіюватися.

Неглазуровані плитки практично однорідні по своїй товщині, вони суцільні і зазвичай не мають декоративного малюнка. Відмінності в забарвленні неемалірованних виробів вирішуються за допомогою додавання фарбувальних пігментів.

3) Плитка із щільною основою і пористою основою

Водопоглинання - одна з найбільш головних характеристик керамічної плитки, залежна від пористості самої плитки. Чим менше пористість плитки, тим нижче її водопоглинання.

4) Керамічна плитка подвійного і одинарного випалу Подвійний випал (бикоттура) - найдавніший спосіб виробництва глазурованої плитки. Суміш з глини пресують і потім обпалюють. Після чого наносять глазур, і вдруге обпалюють. Керамічна плитка такого типу має невисокі показники міцності і високу пористість. Керамічна плитка подвійного випалення в більшості випадків служить для настінного покриття.

Одинарний випал (монокоттура) - більш сучасна технологія, що витісняє метод подвійного випалення. Тістоподібну суміш пресують і підсушують. Після обсушування наносять глазур і обпалюють. Тобто, і глазур, і саму плитку обпалюють один раз. Такі вироби підходять для облицювання і стін, і підлоги. А деякі, морозостійкі, навіть для облицювання фасадів. Варто також враховувати, що одновипалювальна плитка відрізняється незначною кількістю розмірів у зв'язку з підвищеною усадкою в процесі виробництва. У продажу вони розділені на партії по сорту.

Біккотура частіше застосовується для настінного облицювання. Вона має як глянсову, так і матову глазур, на відміну від монокоттури, для якої характерна нековзна матова поверхня. Це пов'язано з тим, що спочатку її застосовували як підлогове покриття.

Керамічний граніт - з дуже щільною і майже заскленою основою, який отримують пресуванням суміші (кварцу, білої глини, каоліну, польового шпату). Щільна структура надає можливість його чистки від всіх видів забруднень, а також високу механічну міцність.

Клінкерна плитка - проводиться шляхом екструдування суміші з неоднорідних видів глини з додаванням шамоту, флюсів та окисів-барвників. Така плитка може бути глазурованою і неглазурованої, має низьку пористість, високу механічну міцність і зносостійкість. Це робить її придатною для облицювання фасадів, внутрішніх і зовнішніх підлог і стін, а також плавальних басейнів і сходів.

Ваш браузер застарів!

Оновіть Ваш браузер для правильного відображення цього сайту. Оновити мій браузер

×